3 pomysły na ozdobne doniczki

Kwiaty na balkonie potrafią znacznie upiększyć to miejsce i dodać mu cudownej aury. Wybierając rośliny, należy dopasować je do siebie kolorystycznie, aby wyglądały jak najlepiej.

Warto pamiętać, że istotnym elementem jest także dostosowanie odpowiednich doniczek. Udekorowane własnoręcznie mogą odmienić wygląd balkonu lub salonu i dodać mu osobistego charakteru. Każdy z pomysłów DIY jest prosty i tani, aby każdy poradził sobie z ich wykonaniem.

Jak udekorować doniczki własnoręcznie?

  1. Farba w sprayu

Doskonałym pomysłem jest użycie farby w sprayu, ponieważ wymaga to o wiele mniejszego nakładu czasu i umiejętności. Warto rozłożyć doniczki na gazetach, a następnie równomiernie spryskać je wybraną farbą. Pięknie na balkonie prezentować się będą szczególnie metaliczne barwy. Jeśli podobają Ci się wzory, możesz wyciąć w taśmie malarskiej wybrane kształty i przykleić je na doniczkach przed użyciem farby, a następnie odkleić je po wyschnięciu. Stworzy to piękne geometryczne wzorki.

  1. Kolorowa włóczka

Do tego pomysłu potrzebne są wyłącznie włóczka i klej. Nałóż klej z pistoletu na gorąco lub inny przy pomocy grubego pędzla. Zacznij od dolnej krawędzi przyklejać wokół doniczki włóczkę o wybranej grubości. Może być to również sznurek jutowy, co idealnie wpasuje się w styl boho. Jeśli wolisz kolorowe dodatki, możesz zdecydować się na włóczki w kolorach tęczy.

  1. Uśmiechnięte

    doniczki

Dobrą zabawą dla najmłodszych będzie malowanie uroczych, uśmiechniętych buziek na doniczkach. Dzięki temu chętniej będą dbać o rośliny znajdujące się na balkonie. Na plastikowych lub ceramicznych osłonkach można namalować oczka i buzie, lub przykleić inne materiały. Zamiast oczu nadadzą się duże guziki, a usta można wykonać z włóczki. Ogranicza was tylko wyobraźnia!